Blog

Velký přehled finančních novinek pro rok 2024. Dominuje zajištění na penzi

22 února, 2024

Zákonodárci se v závěru loňského roku činili a od 1. ledna platí, nebo v průběhu roku platit začne řada změn. Týká se to hlavně spoření na penzi a vzniku dlouhodobého investičního produktu (DIP), ale i hypoték, povinného ručení nebo stavebního spoření. Podívejme se přehledně na jednotlivé změny společně s expertem na legislativu a compliance Janem Pivodou z Broker Trustu.

U spoření na penzi se zásadně mění podmínky 

Zajištění na penzi je jednoznačně jedním z hlavních témat roku 2024. Máme před sebou celý balík změn. Největší pozornost byla zatím věnována zvýšení státních příspěvků, maximální se od července zvyšuje z 230 Kč na 340 Kč měsíčně, ročně tedy na 4 080 Kč. Pro získání příspěvku od státu bude ale třeba začít také více spořit – minimálně 500 Kč měsíčně, na nejvyšší příspěvek pak dosáhneme při úložce 1 700 Kč měsíčně.

Penzisté, pobírající starobní důchod, nebudou mít od 1. července nárok na státní příspěvek. Platí to jak pro stávající, tak nové smlouvy. Příspěvky zaměstnavatele a daňové úlevy budou moct důchodci nadále využívat.

Více na: https://www.opojisteni.cz/spektrum/velky-prehled-financnich-novinek-pro-rok-2024-dominuje-zajisteni-na-penzi/c:26600/

ZDROJ: Jan Pivoda / OP / 16. února 2024

Kontaktujte nás

Nebo nám napište pomocí kontaktního formuláře. Ozveme se vám.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.