Blog

Spoření na penzi: Co mají dělat důchodci, kterým stát od července nepřispěje?

28 června, 2024

Už od července začnou platit změny, které se dotknou spoření na penzi ve státem podporovaných produktech. Týká se to více než 4 milionů lidí, kteří spoří ve „starých“ transformovaných fondech nebo v novějším doplňkovém penzijním spoření. Nejviditelnější změnou je úprava pravidel pro vyplácení státního příspěvku. Co dělat, aby o něj člověk nepřišel? A jak mají postupovat důchodci, kterým stát přestane přispívat?

Dobrá zpráva na začátek: stát zvyšuje u spoření na penzi vyplácené příspěvky. Od července maximální příspěvek vzroste z 230 Kč na 340 Kč měsíčně, ročně takto můžete získat až 4 080 Kč. Stát chce stylem „něco za něco“ motivovat občany, aby si spořili více, a proto je nutné pro získání příspěvku zvýšit i vlastní úložky. Od července je nutné posílat minimálně 500 Kč měsíčně. Za to vám stát přispěje 100 Kč, na nejvyšší příspěvek pak dosáhneme při úložce 1 700 Kč měsíčně.

Více na: https://www.opojisteni.cz/spektrum/sporeni-na-penzi-co-maji-delat-duchodci-kterym-stat-od-cervence-neprispeje/c:27471/

ZDROJ: Broker Trust / OP / 27. června 2024

Kontaktujte nás

Nebo nám napište pomocí kontaktního formuláře. Ozveme se vám.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.